Duygusal Zeka (Meltem Soyugüzel)
search
  • Duygusal Zeka (Meltem Soyugüzel)

Duygusal Zeka (Meltem Soyugüzel)

₺60,09
KDV dahil

Duygusal Zeka (Meltem Soyugüzel) uygun fiyatla Reyonnet.com'da

Adet
Satışta

Tanıtım Bülteninden:

"Duygusal Zeka Kitap Açıklaması Duygusal zekâ, başkalarının duygularını anlama ve daha da ötesi bu duyguları yönlendirme yeteneğidir.

Bu zekâ türü, özellikleri itibariyle de modern psikolojinin son yıllarda en fazla ilgilendiği alanlardan birisi olmayı başarmış durumdadır.

Duygusal zekâda ilk önce kişi kendi karmaşık duygularını anlamaktadır. Ardından ise kişi karşısındakinin duygularını anlamada ve de çok daha önemlisi bu duyguları yönlendirmektedir.

Duyguları doğru tanımlama ve gösterme duygusal zekânın önemli bir parçasıdır; kendi ve başkalarının duygularını daha net ve çabuk fark edenler, duygulara yönelik tepkilerini daha uygun biçimlerde verebilirler.

Çevredekilerle empati kurabilen, duygularını fark edebilen ve bu farkındalıkla kendi davranışlarını şekillendirenler ise sosyal ilişkilerde diğerleri tarafından daha samimi ve otantik olarak algılanırlar.

Duygusal zekâ, insanın duygularına ne kadar hükmedebildiğini ve onları nasıl daha verimli kullanabileceğini gösterir.

Duygusal güçleri gerektiği gibi kullanmasını bilen, yani EQ’su yüksek insanlar, özel ve mesleki hayatlarında kolaylığı ve mutluluğu yakalayabilmiş kimselerdir.

Çevresindekilerin ve kendi hislerinin farkında olmak, günlük yaşamda karşılaşılan sorunların üstesinden gelebilme potansiyelini arttırmaktadır."

Yayınevi:Eftalya Yayınları

Türü: Kişiler gelişim

Kağıt:2.Hamur 

Sayfa Sayısı:256

8691603000890
4 Adet

Yorumlar (0)

Henüz müşteri yorumu yok.


Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Giriş