Reyonnet E-Ticaret İşletmesi, belirli tutara kadar olan siparişleri ücretli; belli bir tutarın üzerindeki siparişleri ise, ücretsiz kargolayarak müşterilerinden aldığı siparişlerin teslimatını gerçekleştirmektedir. 

Hangi tutarın üzerindeki siparişlerin ücretsiz teslim edileceği, piyasa koşullarına göre güncellenerek sitemizin önyüzünde müşterilerimize duyurulmaktadır.

Ancak, gerçekleştirilen ücretsiz teslimatın dört adet kısıtı bulunmaktadır. Sipariş edilen ürünlerin toplam hacmi, toplam ağırlığı, teslim adresi ve bir defadan fazla gönderim olmaması.

Ağırlık Kısıtı:

Reyonnet E-Ticaret İşletmesi, 7 kg ve altındaki siparişleri, müşterilerine, diğer kısıtların da uygun olması koşuluyla, ücretsiz olarak ulaştırmaktadır. 

7 kg  üzerindeki siparişler için, her ne kadar sipariş esnasında kargolama bedeli ücretsiz olarak gösterilmiş olsa bile, teslimat için müşteriye ne kadar ek ödeme yapması gerektiği birdirilmekte, müşterinin kabul etmesi ve ek ödemeyi yapması durumunda, siparişi kargolanmaktadır. Aksi takdirde müşterinin siparişi iptal edilerek yaptığı ödeme iade edilmektedir.

Hacim Kısıtı:

Reyonnet E-Ticaret İşletmesi, 9 desi(9.000 cm3) ve altındaki siparişleri müşterilerine, diğer kısıtların da uygun olması koşuluyla, ücretsiz olarak ulaştırmaktadır.

9 desi(9.000 cm3) üzerindeki siparişler için, her ne kadar sipariş esnasında kargolama bedeli ücretsiz olarak gösterilmiş olsa bile, teslimat için müşteriye ne kadar ek ödeme yapması gerektiği birdirilmekte, müşterinin kabul etmesi ve ek ödemeyi yapması durumunda, siparişi kargolanmaktadır. Aksi takdirde müşterinin siparişi iptal edilerek yaptığı ödeme iade edilmektedir.

Teslim Adresi Kısıtı:

Reyonnet E-Ticaret İşletmesi, temelde, müşterilerinden altığı siparişleri, diğer kısıtların uygun olması koşuluyla, Türkiye'nin her bir iline ücretsiz olarak ulaştırmaktadır.

Ancak, müşterinin teslimat adresinin Reyonnet E-Ticaret İşletmesinin çalıştığı kargo firmalarının teslim bölgeleri dışında yer alması durumunda, müşteriye teslimat yapılamamakta; bu durumda, müşterinin siparişi iptal edilerek yaptığı ödeme iade edilmektedir.

Bir Defadan Fazla Gönderim Kısıtı:

Reyonnet E-Ticaret İşletmesi, ücretsiz taşıma koşullarına uyan siparişi, ilk gönderimde ücretsiz teslim etmektedir.

Ancak, söz konusu sipariş için, birinci defadan sonraki gönderimlerde(iade gelen siparişi tekrar gönderme gibi), ücretsiz gönderim yapılmamakta, müşteri geçerli olan kargo ücretini öderse, tekrar gönderim yapılmaktadır.

Bu kısıtın istisnası, ürün kusurlu olduğu için iade edilirse,  bu durumda, sonraki gönderim de ücretsiz yapılmaktadır.

İade Durumunda Kargo Ücreti:

Müşteri sipariş ettiği ürünü, nedensiz yere teslim almadığı durumda, her ne kadar müşteriye ücretsiz gönderim yapılsa bile, kargo firmasının söz konusu taşıma için Reyonnet E-Ticaret İşletmesine kestiği fatura bedeli, müşterinin yaptığı ödemeden düşüldükten sonra, kalan tutar müşteriye iade edilmektetir.

Müşteri, ürünü teslim aldıktan sonra, ürünü kusurlu olması nedeniyle iade ederse, Reyonnet E-Ticaret İşletmesi İade prosedürlerine uygun olarak iade edilmek koşuluyla, müşteriden kargo ücreti talep edilmemektedir

Güncelleme ve Değiştirme:

Reyonnet E-Ticaret İşletmesi, yukarıda bahsedilen Kargolama ve Teslimat Koşullarını güncelleme ve değiştirme hakkını saklı tutar. Koşulların geçerliliği bir sonraki güncelleme tarihine kadardır.(Güncelleme Tarihi:26.06.2022)

Reyonnet E-Ticaret İşletmesi